وبلاگ تخصصی المپیاد فیزیک و هندسه

وبلاگ تخصصی المپیاد فیزیک و هندسه

هرکس هندسه یا فیزیک نمی‌داند وارد نشود :|

نویسندگان

SITE!

پنجشنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۱۳ ق.ظ

 
 
برگزاری کلاس آموزشی
موسسه‌ی سیگما در جهت رشد و ارتقای سطح آموزش المپیاد فیزیک، برای مدارس دوره‌های آموزشی یک‌ساله برگزار می‌‌کند. طی این دوره پس از برگزاری آزمون تعیین سطح، دانش‌آموزان مستعد تحت آموزش حرفه‌ای توسط مدال‌آوران و اساتید برجسته‌ی المپیاد فیزیک قرار می‌گیرند.
ادامه‌ی مطلب...
 
 
مشاوره
عزیزانی که در برنامه‌ی ویژه‌ی المپیاد فیزیک سیگما شرکت کرده‌اند، نقاط ضعف و قوت‌اشان در آزمون‌های هفتگی توسط مشاوران سیگما تحلیل می‌گردد و برنامه‌ی متناسب با وضعیت‌اشان به آنها داده می‌‌شود. مشاوران سیگما همگی از مدال‌های طلای سال‌های گذشته هستند.
ادامه‌ی مطلب...
 
 
فصل‌نامه‌ی سیگما
اخبار مهم، مقاله‌های سیگما، سوالات چالش‌برانگیز ریاضی‌ و فیزیک، مصاحبه با اساتید برجسته و بزرگان علمی کشور، مصاحبه با مدالی‌های المپیاد، تقدیر از نفرات برتر آزمون‌های سیگما و جدول و معما و سرگرمی و خنده و شادی و ... در پایان هر فصل، در مجله‌ی سیگما.
ادامه‌‌‌ی مطلب...
 
 
اخبار سایت
در بخش اخبار سیگما، کامل‌ترین و به‌روزترین و سریعرین اخبار مربوط به المپیاد فیزیک را می‌توانید مشاهده کنید. هم چنین برخی از اخبار مهم در زمینه‌های دیگر مانند اخبار سیاسی، اجتماعی، ورزشی و مصاحبه با بزرگان علمی و  هنرمندان و مستندسازی و ... نیز در این بخش موجود است.
ادامه‌ی مطلب...
 
 
حل سوالات المپیاد
در این بخش حل سوالات المپیاد فیزیک را به قلم سیگما خواهید دید که شامل حل سوالات مرحله اول و دوم المپیاد فیزیک کشوری، حل سوالات دوره تابستانی و دوره تیم و المپیاد‌های بین‌الملی است. هم‌چنین مشابه هر سوال المپیاد در کتب مختلف نیز بررسی می‌گردد.
ادامه‌ی مطلب...
 
 
آموزش نرم‌افزار‌های مفید
در این قسمت نرم‌افزار‌های مفیدی که در درک و شهودتون بسیار سودمند است، معرفی می‌شوند. برخی از این نرم‌افزارها مانند متمتیکا بی‌نهایت پرکاربرد است و تاپایان دانشگاه بسیار به‌ آن احتیاج پیدا خواهید کرد. هم‌چنین بعد از آموزش هر درس، پروژه‌هایی بعنوان تمربن معرفی می‌شوند.
ادامه‌ی مطلب...
 
 
تالار گفتمان
تالار گفتمان بهترین جا‌است برای ایجاد مطالب دلخواه‌اتون و در میان گذاشتن نظرات و ایده‌ها و مشکلات و سوالات‌اتون با دوستان‌اتون. من‌ و رفقای سیگما هم هستیم و امیدوارم جایی باشه که هرکسی پاشو میزاره توش ازش لذت ببره! هرماه هم به بهترین عضو تالار هدیه‌ی خیلی ویژه تعلق می‌گیره!
ادامه‌ی مطلب...
 
 
 
 
فیلم آموزشی
برنامه‌ی فیلم‌های آموزشی سیگما، هماهنگ و مطابق با کلاس‌های در حال برگزاری در دبیرستان علامه‌حلی‌ تهران، قطب‌ المپیاد‌‌‌‌‌‌‌‌ فیزیک‌‌‌ ایران، می‌باشد و همزمان با آن فیلم‌های آموزشی در اختیار دانش‌‌پژوهان عزیز قرار می‌گیرد. برای آگاهی و اطلاعات بیشتر روی ادامه مطلب کلیک کنید.
ادامه‌ی مطلب...
 
 
کتابخانه
کتابخانه‌ی آنلاین سیگما، بزرگترین مرجع المپیاد فیزیک کشور می‌باشد. این کتابخانه شامل تمامی منابع و کتاب‌های مورد نیاز برای مطالعه‌ی ریاضی و فیزیک و بخصوص المپیاد فیزیک است. در این کتابخانه توضیحات کاملی نیز در مورد هر کتاب، برای اطلاع عزیزان در کنار آن آورده شده است.
ادامه‌ی مطلب...
 
 
 
فروشگاه آنلاین
تمامی منابع مورد نیاز المپیاد فیزیک برای خرید آنلاین در فروشگاه سیگما قرار داده شده است. شما می‌توانید با انتخاب محصول دلخواه خود، طی چند ساعت تا چند روز، آن‌را درب منزل تحویل بگیرید. هم‌‌چنین می‌توانید از فرم مشاوره‌ی خرید برای انتخاب بهتر محصول مورد نیاز خود استفاده کنید.
 ادامه‌ی مطلب...
 
 
خبرنامه‌ی پیامکی
شما می‌تواید با عضویت در بخش خبرنامه‌ی پیامکی سیگما، به روزترین اخبار مربوط به المپیاد فیزیک را روی گوشی‌های خود دریافت کنید. هم‌چنین اخبار مربوط به ثبت‌نام و کارت جلسه‌ی آزمون‌های مرحله اول و دوم و توصیه‌های مربوط به آزمون المپیاد و غیره نیز جزو اخبار پیامکی محسوب می‌شوند.
ادامه‌ی مطلب...
 
 
آمار و تحلیل آزمون
سیگما دارای بخش ویژه‌ای برای بررسی آماری آزمون‌های المپیاد فیزیک می‌باشد. گروه آمار سیگما سوالات المپیاد را از هر نظر بررسی می‌کند که بعنوان نمونه می‌توان به دسته‌بندی سوالات المپیاد براساس موضوع نام برد. هم‌چنین هرسال چند آزمون مشابه المپیاد در این قسمت طرح خواهد شد.
ادامه‌ی مطلب...
 
 
برنامه‌های مفید IOS
برنامه‌های بسیار ساده ولی کاربردی وجود دارند که داشتن آن بسیار برای یک المپیاد فیزیکی مفید می‌باشد. دراین قسمت به معرفی آنان برای گوشی با سیستم‌عامل IOS می‌پردازیم. به عنوان نمونه رسم انواع نمودار دکارتی، قطبی، پارامتری بسیار لازم و پرکاربرد می‌باشد.
ادامه‌ی مطلب...
 
 
سرگرمی
جایی که نشاط و شادی نباشه بعد از یه مدت آدم‌هاشم بی‌حوصله و کسل می‌شن. المپیادی باید روحیه‌اشم المپیادی باشه، بگه بخنده، پر انرژی و شاد باشه. ما هم تلاش می‌کنیم که سعی کنیم در حد وسعمون میان‌برنامه‌‌هایی داشته باشیم که خدایی نکرده حوصله‌امون سر نره!
ادامه‌ی مطلب...
 
 
 
 
برگزاری آزمون
آزمون‌های سیگما با برنامه‌ی مشخص یک‌ساله و در پایان هر هفته، در سطح کشور برگزار می‌گردد. این آزمون‌ها بستگی به فراخور زمانی هم بصورت تستی می‌باشد و هم تشریحی. برای مشاهده‌ی ریز برنامه‌ی آزمون و نحوه‌ی ثبت نام و اطلاعات بیشتر به ادامه‌ی مطلب بروید.
ادامه‌ی مطلب...
 
 
پاسخ به سوالات
تمامی دانش‌‌پژوهان عضو در سیگما، می‌توانند با استفاده از بخش پاسخ به سوالات در منوی "همه‌چی" در بالای صفحه، سوالاتی که حل آن را نمی‌دانند برای ما ارسال کنند تا پاسخ سوالات و هم چنین سوالات مشابه به مشکل‌اشان در کمترین زمان برایشان فرستاده شود.
ادامه‌ی مطلب...
 
 
تورنومنت سیگما
مسابقه‌ی علمی سیگما با سوال یا سوالاتی که اول هرماه داده می‌شود برگزار می‌گردد و طی ماه، اولین نفری که بهترین و نزدیک‌ترین پاسخ را ارسال کند برنده‌ی تورنومنت خواهد بود. در پایان ماه نیز از برنده‌ی مسابقه‌ تقدیر می‌شود و جایزه‌ی بسیار ویژه‌ای به آن اهدا خواهد شد.
ادامه‌ی مطلب...
 
 
وبلاگ
وبلاگ تخصصی المپیاد فیزیک که به درخواست دانش‌آموزای عزیزم ایجاد شده است، محیط خودمانی‌تری برای انتشار مطالب می‌باشد که معمولا خیلی از نظرات‌ نسبت به موضوعات مختلف منتشر شده روی سایت را در آنجا خواهید یافت. وبلاگ در منوی "همه‌چی" در بالای سایت قرار دارد.
ادامه‌ی مطلب...
 
 
تمرین هفتگی
ابتدای هر هفته، طبق برنامه‌ی آموزشی و آزمون ، تمارینی از موضوع مورد نظر از کتاب‌های مختلف تمرین مانند دوره‌درسی، ایرودوف، اپتیتیود، شالنوف، سترلکوف، گلدفارب و غیره بر روی سایت قرار می‌گیرد. هم‌چنین سوالات تالیفی برای تسلط بیشتر نیز، از موضوع مورد نظر دراین بخش منتشر می‌شود.
ادامه‌ی مطلب...
 
 
اندروید
برنامه‌های بسیار ساده ولی کاربردی وجود دارند که داشتن آن بسیار برای یک المپیاد فیزیکی مفید می‌باشد. دراین قسمت به معرفی آنان برای گوشی با سیستم‌عامل Android می‌پردازیم. به عنوان نمونه رسم انواع نمودار دکارتی، قطبی، پارامتری بسیار لازم و پرکاربرد می‌باشد.
 ادامه‌ی مطلب...
 
 
تیم پشتیبانی
تیم پشتیبانی هست تا خیالتون از همه چیز راحت باشه و با آرامش از فیزیک خوندنتون لذت ببرید. به محض اینکه کوچکترین نقصی تو برنامه‌اتون، کلاساتون، آزمونتون، مشاوره، کتابخونه، فروشگاه، اخبار، تمرین، وبلاگ، تالار و ... دیدید، کافیه لب تر کنید. از تو به یک اشاره، از ما به سر دویدن ;)
ادامه‌ی مطلب...
 
 

  • ۹۳/۰۳/۰۸

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">